SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım Desteği

Başvurular filmin yönetmeni tarafından yapılır.

Başvuruda bulunan yönetmenin daha önce en az iki kısa film ya da bir belgesel filmin yönetmenliğini yapmış olması gerekmektedir.

Aynı başvuru döneminde bu destek türünde birden fazla destek başvurusu yapılamaz.

Daha önce aynı destek türünde iki defa desteklenmesi uygun bulunmamış projeler için yapılan destek başvuruları Kurul gündemine alınmaz.

Başvuru sahibi aynı yıl içerisinde birden fazla projesi için destek alamaz. 

Kanun kapsamında aldığı destek nedeniyle haklarında 6183 sayılı Kanuna göre yasal takip başlatılan borçlu ve kefiller, borcun tamamı tahsil edilmeden Kanunda yer alan desteklerden faydalanamaz.

* Başvuru sonrasında sistem tarafından üretilen başvuru belgesinin ve aşağıda yer alan "Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Beyanı" belgesinin imzalı olarak Sinema Genel Müdürlüğü'ne gönderilmesi gerekmektedir. 


Başvuru yapmak için tıklayınız...
İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım Desteği Başvuru Belgeleri
Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metni ve Açık Rıza BeyanıBaşvuru süreci ile ilgili  teknikdestek@sinema.gov.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım Desteği Sözleşme ve Ödeme işlemlerine ilişkin istenen belgelere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım Desteği Sözleşme ve Ödeme Belgeleri