SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kısa Film Yapım Desteği

Başvurular, süresi otuz dakikanın altında olan film için yönetmeni ya da yapımcı şirket tarafından yapılır. Başvuru sahibi gerçek kişi tacir ise (şahıs şirketi var ise) başvurular bu şirket üzerinden yapılmalıdır.

Aynı başvuru döneminde bu destek türünde birden fazla destek başvurusu yapılamaz.

Daha önce aynı destek türünde iki defa desteklenmesi uygun bulunmamış projeler için yapılan destek başvuruları Kurul gündemine alınmaz.

Başvuru sahibi aynı yıl içerisinde birden fazla projesi için destek alamaz. 

Daha önce bu türde destek alan yönetmen ya da yapımcı şirketin, bu destek türünde yeni bir destek başvurusunda bulunabilmesi için tüm yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekir.

Kanun kapsamında aldığı destek nedeniyle haklarında 6183 sayılı Kanuna göre yasal takip başlatılan borçlu ve kefiller, borcun tamamı tahsil edilmeden Kanunda yer alan desteklerden faydalanamaz.

* Başvuru belgeleri incelenip kabul edildikten sonra sistem tarafından üretilecek olan Başvuru Belgesinin ıslak imzalı olarak ivedilikle Sinema Genel Müdürlüğü'ne gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz kurul gündemine alınmayacaktır.


Başvuru yapmak için tıklayınız...
Kısa Film Yapım Desteği Başvuru BelgeleriBaşvuru süreci ile ilgili  sgmteknikdestek@ktb.gov.tr  adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kısa Film Yapım Desteği Sözleşme ve Ödeme işlemlerine ilişkin istenen belgelere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
Kısa Film Yapım Desteği Sözleşme ve Ödeme Belgeleri