SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Yerli Film Gösterim Desteği

Başvurular sinema salonu işletmecisi şirket tarafından yapılır.

Aynı lokasyonda birden fazla salon için başvuru yapılamaz.

Sinema salonu işletmecisinin, sinema salonunda destek sözleşmesinin imzalanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde en az altı filmi, her biri en az bir hafta süreyle ve toplam gösterim süresi en az on iki hafta olacak şekilde göstermesi gerekir.

Seansların en az ikisi saat 16.00’dan sonra gerçekleştirilmelidir.

Filmlerin gösteriminin en az altmış koltuk kapasiteli sinema salonlarında yıl boyu düzenli ve ticari amaçla yapılıyor olması gereklidir.

Kanun kapsamında aldığı destek nedeniyle haklarında 6183 sayılı Kanuna göre yasal takip başlatılan borçlu ve kefiller, borcun tamamı tahsil edilmeden Kanunda yer alan desteklerden faydalanamaz.

* Başvuru belgeleri incelenip kabul edildikten sonra sistem tarafından üretilecek olan Başvuru Belgesinin ıslak imzalı olarak ivedilikle Sinema Genel Müdürlüğü'ne gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz kurul gündemine alınmayacaktır.

Başvuru yapmak için tıklayınız...

Yerli Film Gösterim Desteği Başvuru Belgeleri


Başvuru süreci ile ilgili  sgmteknikdestek@ktb.gov.tr  adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.Yerli Film Gösterim Desteği Sözleşme ve Ödeme işlemlerine ilişkin istenen belgelere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
Yerli Film Gösterim Desteği Sözleşme ve Ödeme Belgeleri